top of page
strona główna 1.JPG

XVIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku - edycja lajt
 
W połowie sierpnia także zapraszamy do Poznania na Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku! Tegoroczna edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2024r odbywa się na Placu Kolegiackim. To miejsce zdecydowanie bardziej kameralne niż Stary Rynek zatem i festiwal ma kameralną formę - zatem jest to kolejna „edycja lajt”.
 
Odrestaurowany i położony w centrum Starego Miasta Plac Kolegiacki doskonale sprawdził się jak miejsce akcji już rok temu. Ze względu na jego skromniejsze niż Rynku gabaryty w sposób naturalny musieliśmy ograniczyć liczbę prezentujących się wystawców, a także ilość wydarzeń towarzyszących. Wielu gości chwaliło jednak nowe miejsce twierdząc, że impreza stała się „przytulniejsza”. 
 
Osią OFDS jest jak co roku Jarmark Dobrego Smaku. Na kramach wystawców znajdziecie przysmaki z wielu regionów Polski ale tez z Węgier, Hiszpanii, Francji, Litwy czy Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie stoisk winiarskich, kratowych piw ale i tradycyjnych poznańskich pyr z gzikiem czy szarych kluch.   Zadbamy o to by nie tylko było w czym wybierać (niezwykle starannie selekcjonując wystawców) ale też by było gdzie przysiąść sącząc kieliszek wina, kratowe piwo, kwas chlebowy czy lemoniadę, słuchając dobrej muzyki. 

Po raz kolejny imprezie towarzyszy Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych - wydzielona strefa gdzie swoje trunki prezentować bedą małe, niezależne destylarnie ginu, whisky, okowit i wódek. 
 
Nie zabraknie także atrakcji muzycznych. Na cokole „Zegara Historii”  rozstawią się muzycy z festiwalowego „Yes Chef Band!”, którzy niemal codziennie prezentować będą standardy jazzu i muzyki rozrywkowej w autorskich aranżacjach. We wtorek, 15 sierpnia odwiedzający festiwal obejrzą występy zespołów folklorystycznych przybyłych do Poznania z okazji Światowego Festiwalu Folkloru „Integracje”
 
Do udziału w turnieju Polska Nalewka Roku zapraszamy od szesnastu  lat twórców domowych nalewek z całej Polski. Wśród laureatów konkursu, których najlepsze trunki zdobyły tytuł Polskiej Nalewki Roku są legendy polskiego nalewkarstwa, ale też osoby, które dopiero startując w nim ujawniły swój wielki talent. W domowych piwniczkach i kredensach na odkrycie i nagrodzenie czekały prawdziwe skarby. W tym roku po raz kolejny, oprócz Grand Prix konkursu przyznamy złote, srebrne i brązowe medale. Konkursu Polska Nalewka Roku obędzie się 17 sierpnia 2024 w Sobotę. 
 
Współorganizatorami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku są Fundacja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku i Estrada Poznańska

Strona główna: Info
Strona główna: Aktywności

Wyjątkowe produkty regionalne

Znakomita jakość

Warsztaty i pokazy kulinarne

Inspiracje dla całej rodziny

Koncerty i wydarzenia artystyczne

Świetna zabawa w wakacyjnej atmosferze

bottom of page